Yükseltilmiş Döşeme

Türkiye’de Yükseltilmiş Döşeme sistemlerinin uygulamalarını günümüze kadar başarı ile gerçekleştirmiş, yurtdışında ve yurtiçinde yaptığı üretim yatırımları ile sektörde her zaman lider üreticisi olmuştur.

Yükseltilmiş Döşeme, bina betonarme tabanı üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturarak aradaki boşluğun mekanik, elektrik, havalandırma tesisatlarına ait boru, kablo ve kanal gibi malzemeleri mekan içerisinde herhangi bir yıkma, yeniden yapma gibi zaman ve para kaybına yol açan inşai işlere gerek kalmaksızın istenilen noktaya hızla ulaştırılmasına olanak sağlayan bir yapı malzemesidir.

Yükseltilmiş Döşeme çeşitlerimiz, üretimini yaptığımız panellerimiz, altyapı sistemlerimiz, yükseltilmiş döşeme üretim proseslerimizle ve kalite kontrol politikamızla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki listeden veya yandaki menüdeki linklerden ulaşabilirsiniz.

Galeri

Yükseltilmiş Döşeme Uygulama Portföyü

Sıkça Sorulan Sorular

 1. 1
  Yükseltilmiş Döşeme nedir?

  Yükseltilmiş döşeme (YD), yatay bir ızgaraya yerleştirilmiş, dikey ayarlanabilir ayaklarla desteklenmiş, hizmetlerin konumlandırılması ve dağıtılması için bir yer altı alanı sağlamak için yük taşıyıcı döşeme panellerinden oluşur. Zemin panelleri, zemin altı servislerine hızlı erişim sağlamak için kolayca çıkarılabilir.

 2. 2
  Faydaları nedir?

  Yer kaplayan boruları, kanalları ve kabloları toplar.

  Herhangi bir ofis veya perakende satış alanının üretkenliğini ve pazarlanabilirliğini artırır.

  Bir ofis veya perakende ortamı içindeki farklı alanları ayırmak için kullanılabilir.

  Bilgisayar sunucularının aşırı ısınmasını kontrol altına alır.

  Bakım amacıyla su / elektrik / telekomünikasyon / iklimlendirme servislerine hızlı ve kolay erişim sağlar.

 3. 3
  Alternatifleri nedir?

  YD yerine asma tavan, süpürgelik veya özel mobilya düşünebilirsiniz, ancak bunlar esnek olma eğilimi göstermez veya yükseltilmiş döşeme kaplaması ile aynı ömre sahiptir.

 4. 4
  Ne tür konutlar veya işletmeler YD kullanır?

  YD bugün çok çeşitli durumlarda ve özelliklerde kullanılmaktadır. Önemli düzeyde, telekom ve bilgisayar ekipmanı kurulumuna ihtiyaç duyulan, finansal şirketlerden ve çağrı merkezlerinden, özel yüzeylere sahip yükseltilmiş döşeme zeminleri gerektiren perakende satış mağazalarına, sağlık ve güvenlik gereksinimlerine sahip ilaç ve gıda üretim ortamlarına kadar kullanım alanina sahiptirler.

 5. 5
  Hangi yapısal gereksinimleri göz önüne almalıyım?

  Yükseltilmiş döşeme sisteminin çok yönlü doğası, birçok farklı senaryoda kullanılabilir olduğu anlıma gelir, ağır ekipman içeren büyük telsiz odalarında, zeminin altyapıya kiriş ve bağlarla destekleneceği anlamına gelir. Daha hafif ticari ofis uygulamalarında, altta yer alan hizmetlere izin verirken, zemin daha düşük bir kat boşluğuna gidebilir.

 6. 6
  Ne tür yüzeyler mevcuttur?

  Yükseltilmiş döşeme panelleri, SD viniller, Porselen, Taş ve çeşitli ahşap yüzeyler de dahil olmak üzere üretim sırasında yüzeyler yapıştırabilir. Yükseltilmiş döşeme bir kez kurulduktan sonra, herhangi bir sayıda gevşek döşeme üstüne uygulanabilir, karo halılar ve gevşek uygulanan vinyl karoları dahil.

  Bilmem gereken düzenlemeler var mı?

  Bina ve ofislerin çalışmalarını kapsayan standart bina düzenlemeleri dışında hayır.

 7. 7
  Ne kadar sürer?

  Bir tel parçası ne kadar uzundur? Zaman çevrçevesi her proje için farklıdır ve yükseltilmiş döşemenin kurulacağı alanın boyutuna ve şekline, binanın mevcut koşullarına ve mevcut döşemeye ve projenin bütün özelliklerine bağlı olacaktır. Mevcut ofislerin ve geniş açık alanların gerekli malzemeleri ile yükseltilmiş erişim döşemeleri oldukça hızlı bir şekilde ve çok az veya sıfır hazırlıkla monte edilebilir. Kurulumun ardından, işlemler 24/48 saat içinde taban plakasına geri dönebilir.

 8. 8
  YD kurulmadan önce bir şey yapmam gerekir mi?

  Gereken tek şey mevcut bir ses alt tabakası ve altına kurmak istediğiniz hizmetleri almak için uygun bir yükseklik / alan derinliğidir.

 9. 9
  Kurulum sonrası herhangi bir özel bakım gereksinimi var mı?

  Kurulumdan sonra zemin yaklaşık 25 yıl garantilidir ve tüm sistem bağımsız durumdadır ve çok az veya hiç bakım gerektirmemektedir. En yaygın sorunlar, eğitimsiz operatörler zemine boşluğa eriştiğinde ve panelleri yanlış yerleştirdiğinde ortaya çıkar. Hizmetimizin bir parçası olarak, boşluğa erişmek için gereken eğitim ve ilgili araçları size sağlıyoruz.

Switch The Language
  WhatsApp ile iletişime geç